EROL MARKETİNG- evden ek iş

EROL MARKETİNG- evden ek iş
Evinizden Kariyer Yapma Fırsatı

24 Şubat 2010 Çarşamba

Nasil Yapilir? Nedir?

Nasil Yapilir? Nedir?

Link to Nasıl Yapılır? Nedir?

Köfte Nasıl Yapılır?

Posted: 24 Feb 2010 04:28 AM PST

Her yaştan insanın en sevdiği yiyecek sanırım köfte. Piknikler de bile mutlaka sepetin içinde yeri vardır. Bir çok çeşidi olduğu için sofralarımızda da sıkça yer alır.

Malzemeler:
1/2 kg kıyma
1 yumurta
1 demet maydonoz
1 tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı pul biber
1 tatlı kaşığı kimyon
1 tatlı kaşığı tuz
2 adet kuru soğan
3 dilim ekmek içi

köfte Köfte Nasıl Yapılır?

Soğan ve maydonozları ince ince kıydıktan sonra yoğurma kabımıza alalım. Üzerine kıyma, yumurta ve ufalanmış ekmek içini ilave edelim. Ekmekleri rondodan geçirerek iyice ufalanmasını sağlayabilirsiniz. Ardından baharatlarımızı da ilave edip yoğurmaya başlayalım. Emişmiş bir köfte harcı oluşturunca elimizde şekil verip, bir tepsiye dizelim ve 10 dakika kadar beklettikten sonra kızartalım. Köfte harcınızı bir gece öndeden hazırlayıp buzdolabında bekletirseniz, daha iyi sonuç alırsınız. Dilerseniz yanında patates kızartmasıyla ya da soslu olarak servis edebilirsiniz.
Afiyet olsun.

Nasıl Yapılır?, , , ,

Nasıl Yapılır?

Dergi Sayfalarından Saat Yapımı

Posted: 24 Feb 2010 02:47 AM PST

saat

Bir kenara atılmış eski dergileri en iyi değerlendirme yöntemi, onları ayrı poşette toplayıp, kağıt geri dönüşüm merkezlerine göndermektir. Ancak bu işlemi gerçekleştirmeden önce, kendimize 24 sayfa ayırarak bir geri dönüşüm saati yapabiliriz. Zamanı geri döndürmemiz imkansız olsa da, birkaç kolay adımda bir geri dönüşüm saati yapmamız mümkün.

saat

Malzemeler

  • Aynı ebatlarda 24 adet dergi, gazete sayfası, reklam kağıdı, el ilanı vs… (Aynı boyutta olduğu sürece değerlendirmek istediğiniz herhangi bir kağıdı da kullanabilirsiniz.)
  • Sayfaları rulo haline getirmeniz için bir kalem
  • Makas
  • Mat şeffaf bant
  • Yorgan iğnesi
  • Nakış ipliği
  • İki adet CD (50li CD kutularında, CD'leri korumak için kullanılan plastik daireleri de kullanabilirsiniz)
  • Fon kartonu
  • Pille çalışan saat mekanizması

saat

Nasıl Yapılır?

1) Kullanacağınız kağıtları kalem yardımıyla rulo haline getirin.

saat 01 Dergi Sayfalarından Saat Yapımı

2) Elde ettiğiniz ruloları şeffaf bant ile yapıştırarak sabitleyin. (Mat şeffaf bant kullanmanız, bağlantı noktalarının görünmemesi açısından faydalıdır.)

3) Rulonun üçte birini kıvırın. Kıvırdığınız kısmı yassılaştırmanız, parçaları birleştirdiğinizde bir daire oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

saat 02 Dergi Sayfalarından Saat Yapımı

4) Yorgan iğnesine ya da kullanacağınız kalın bir iğneye geçirdiğiniz ipi, ruloya resimdeki gibi ekleyin. (İpliğiniz görünmeyeceği için hangi renk iplik kullandığınız önemli değil.)

saat 03 Dergi Sayfalarından Saat Yapımı

5) İğnenizi tekrar aynı delikten geçirip bir düğüm oluşturarak başa dönün. Düğümler, saatinizin dağılmasını engelleyecektir. Kalan 23 ruloyu da bu şekilde birbirine ekleyerek bir daire oluşturun.

saat
saat 04 Dergi Sayfalarından Saat Yapımı

6) CD'lerden birini alın ve CD'nin deliği, elde ettiğiniz dairenin tam ortasındaki deliğe denk gelecek şekilde yerleştirin. CD'yi yerleştirdiğiniz taraf, saatinizin arka tarafı olacak. Bu nedenle hangi tarafı kullanmak istediğinize bu adımda karar verin.

saat 05 Dergi Sayfalarından Saat Yapımı

7) Saat mekanizmasını alın ve akreple yelkovanı tutan çubuğu deliklerden geçirin.

saat 06 Dergi Sayfalarından Saat Yapımı

8) Saatin ön yüzünü çevirin ve diğer CD'yi de ön yüze yerleştirin.

9) Yuvarlak biçimde kestiğiniz fon kartonunuzu da saatinizin ön yüzüne yerleştirin. (CD'deki delikler tüm parçaları bir arada tutamayacak kadar büyük olduğundan ötürü, fon kartonunu saatinize eklemeniz, saatinizi sağlamlaştırmanız ve vidayı sıkıca tutturabilmeniz açısından önemli.)

10) Vida somununu da sıkıca tutturduktan sonra akrep ve yelkovanı mekanizmaya doğru biçimde yerleştirin.

11) Pilini taktıktan sonra geri dönüşüm saatinizi çalıştırabilirsiniz.

saat

Notlar: Dilerseniz CD kalemi ile saatinize rakamları ekleyebilir, saatinizin dayanıklılığını artırmak için de rulolarınızı vernikleyebilirsiniz.

saat

Nasıl Yapılır?, , , , ,

Nasıl Yapılır?

Eski kitap kapaklarından posta kartları yapımı

Posted: 23 Feb 2010 11:24 AM PST

kitap 01 Eski kitap kapaklarından posta kartları yapımı

Bir kenara attığımız kitapların kapaklarından yapılan el yapımı posta kartları, yaratıcılığını katarak özel bir hediye hazırlamak isteyenler için oldukça güzel bir seçenek. Kitap kapaklarını ya da sayfalarını kullanarak yapacağınız posta kartları ile yaratıcılığınızı ortaya koyabilir ve kendinizi farklı bir biçimde ifade etme imkanı bulabilirsiniz.

kitap 03 Eski kitap kapaklarından posta kartları yapımı

Malzemeler:

Karton kitap kapakları
Jilet
Maket bıçağı
Yazıcı

Nasıl yapılır?

1) Çoğu kitabın kapağını sayfalardan kolaylıkla ayırmak mümkündür. Eski kitapların kapaklarını sayfalardan yıpratmadan ayırmak için ise jilet kullanabilirsiniz.

2) Kitap kapağını sayfalardan ayırdıktan sonra üzerinde kalan zamkları ve fazlalıkları temizleyin.

3) Kitap kapağını maket bıçağı yardımıyla düzgün ve yumuşak hatlar vererek kesin.

4) Oluşturduğunuz kartların arka kısmını elde yazabileceğiniz gibi, bilgisayarda tasarladığınız bir şablonu yazıcınız ile boş kalan tarafa basarak da kartınıza daha estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

kitap 02 Eski kitap kapaklarından posta kartları yapımı

Notlar: Posta kartınızı zarfa koymadan postalayacaksanız, orijinal kartpostalların arka yüzündeki düzenleme biçimine ve standartlarına uyduğunuzdan emin olun. Aksi takdirde kartpostalınızın alıcının eline geçmesi zorlaşacaktır.

kitap 04 Eski kitap kapaklarından posta kartları yapımı

Nasıl Yapılır?, , , , ,

Nasıl Yapılır?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder